Haber

CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan 6 yaşındaki kızın nikahına çok sert sözler: Burada yüz kızartıcı bir düzen var

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı HKG ile evlendiği ve HKG’nin yıllarca cinsel istismara uğradığı iddiası Türkiye’de infiale yol açarken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na da ait. skandal. yeni açıklamalarda bulundu.

“HAYATIMDA BUNUN GİBİ KIZGINLIKLA DOLDURDUĞUM AZ KİŞİ VAR”

Halk TV’den Fikret Bila’ya konuşan Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili sert üslubunun sorulması üzerine, “Evet, haklısınız. Bu haber çıktığı andan itibaren olayı yakından takip ettim. Aslında şunu açıkça söyleyebilirim.” Hayatımda nadiren böyle bir öfkeyle doldum. Ancak hem çocuğumuzun durumunu hem de hukuki sürecin sağlıklı işlemesini dikkate alarak süreci özel bir hassasiyetle izledim.”

“HUKUKSUZ BİR ÖYKÜ VAR”

Sözlerine devam eden Kılıçdaroğlu, “Buradaki resim birkaç günlük tepki ve infialle geçilecek bir resim değil. Burada ürkütücü bir düzenleme var. Çocuğumuzun küstah ifadelerini incelemeye bile gerek duymayan savcıdan. , fabrikasyon kemik ölçümü yaptıran şahıslara, olayın vahametini gölgelemek için inancımızı ortaya koyan medya kuruluşlarına ve sosyal medya mensuplarına, bu büyük bir kumpas meselesidir, önce bunu görmeli, Türkiye ayağa kalktı. Bu ülkenin vicdanı, haysiyeti, istikbali laftadır. Şimdi çıkıp “bu mesele siyaset üstüdür” diyorlar. Bu içler acısı ve nefes kesici durum bizzat siyasetin ana lafıdır. Bundan daha değerli siyaset yoktur. Kadınları ve çocukları şiddet ve istismardan korumaktan daha iddialı.Bunu çözmeyen siyaset, buna sessiz kalan siyaset çok net söylüyorum, bu kabahatlere ortak olacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu