Haber

Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek, genç futbolcuların performansından memnun

Galatasaray Kulüp Lideri Dursun Özbek, genç futbolcuların 2022 FIFA Dünya Kupası arifesinde düzenlenen hazırlık maçlarındaki performansından memnun olduğunu söyledi.

Sarı-kırmızılı gruptan Antalya kampında Dursun Özbek SporToto Muhteşem Lig temsilcisi Adana Demirspor ile yaptığı maçın ardından basına açıklamalarda bulundu.

Dünya Kupası nedeniyle liglere 45 günlük ara rota verildiğini ifade eden Özbek, “Bu arada biz de genç oyuncularımıza daha çok fırsat bulmaya çalıştık. Özellikle teknik heyet buna çok önem veriyor. Bugün bir maç oynandı. Genç takım sahada.Başarılar aldığımızı düşünüyorum.Özellikle Baran Aksaka ve Yusuf Demir çok iyiydi.İyiydi.Galatasaray’ın geleceği bu gençler.Dostluk maçlarından kazanmak ve bu gençleri kadroya katmak lazım. Takımda.” dedi.

Teknik heyetin genç futbolcuların hazırlık maçlarında daha fazla vakit geçirmesini istediğini kaydeden Özbek, “Bence bu doğru. Amaç genç oyuncuların performanslarını görmek ve ilk 11’e girmelerini sağlamak. Performanslarına göre çok iyi, gelecek vadeden oyuncularımız var.” sözlerini kullandı.

Orta transfer döneminde ayrılacak veya kadroya katılacak bir futbolcu olup olmadığı sorusuna Özbek, “Teknik ekibin bir rapor hazırlaması gerekiyor. Şu anda bunun hazırlıklarını yapıyorlar. Bana ulaşan bir şey yok” dedi. cevabı verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu