Haber

Geleceğinizin umudu olan çocuklarımızın mezuniyet coşkusu

Nur Çakıroğlu Albak ve Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Gündüz Bakımevi 2022-2023 eğitim öğretim yılı yılsonu gösterileri çocuk ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

İlkokul hazırlık sınıfı öğrencileri kep ve diploma töreniyle ilkokula uğurlanırken, küçük yaş grupları için yıl sonu gösterileri düzenlendi. Ahmet Akın Kültür Merkezi’ni dolduran veli ve öğrenciler, eğitim-öğretim yılını doyasıya kapattı.

Kültür İşleri Müdürü Rukiye İnanç’ın konuşmasının ardından söz alan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Belediye olarak eğitim projelerine ve eğitimde fırsat eşitliğine verdikleri önemden bahsetti. “Çocuklarımızın eğitim hayatlarındaki en önemli adımlardan biri olan okul öncesi eğitimde bir eğitim öğretim yılını daha geride bırakıyoruz. Belediyemizin sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği projelerden en yenisi olan Nurten Aslan Çocuk Huzurevi’nin Öğretmenler Mahallesi, Doktor Rıfat Caddesi, Hacı Mustafa Direktöroğlu Ortaokulu yanında hizmete açılması için gerekli protokolleri imzaladık. . 3. anaokulumuzu Burhaniye’mize kazandıracağız, hayırlı olsun. Anaokullarımız ile çocuklarımızı okula hazırlarken BURSEM ile okul pekiştirme ve sınavlara hazırlık kursları veriyoruz. Üniversite öğrencilerimize burslar vererek, çocuklarımızı okul öncesinden üniversiteye kadar her zaman destekliyoruz. Bu gurur Burhaniye’nindir.” Önder Deveciler, emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

guzelyurtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu