Haber

Konser geliri Tunus’ta depremzedelere bağışlandı

Tunus Senfoni Orkestrası Akademisi tarafından düzenlenen konserin geliri, Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerde hasar gören Türkiye ve Suriye’deki afetzedelere bağışlandı.

Başkent Tunus’ta bulunan Kültür Sarayı yönetimi, Pazar gecesi düzenlenen “Double Corde 2” konseriyle ilgili açıklama yaptı.

Konsere Tunus Kültür Bakanı Hayat Kattat’ın da katıldığının belirtildiği açıklamada, şef Fadi Bin Osman yönetiminde Tunus Senfoni Orkestrası Akademisi sanatçılarının verdiği konserden elde edilen gelirin Türkiye’deki depremzedelere ve depremzedelere bağışlandığı belirtildi. İki kardeş ülke Suriye, yıkıcı bir depremden zarar gördü. terimler yer aldı.

Açıklamada, Tunus Senfoni Orkestrası Akademisi’nin insani ve toplumsal dayanışmayı güçlendirecek konserler vermeye devam edeceği kaydedildi.

Tunus’tan deprem bölgesine yardım

Tunus, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Cumhurbaşkanı Kays Said’in talimatıyla hazırlanan iki askeri uçakla Türkiye ve Suriye’ye arama kurtarma timi ve acil yardım malzemeleri gönderdi.

Gıda, ilaç, bebek maması, battaniye ve hijyen bezlerinden oluşan 14 ton acil yardım malzemesiyle yola çıkan uçaklarda 41 kişilik arama kurtarma ekibi Türkiye’ye, 20 kişilik bir ekip daha Suriye’ye geldi. .

Ayrıca depremin ilk gününden itibaren ülkede yardım kampanyaları düzenleniyor. Tunuslular bu kampanyalarla Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere destek olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu